Sydsjællands Tidende - Hele ugens avis for Vordingborg Kommune og Nordfalster
Facebook

Få de lokale nyheder på

Facebook logo

Kontakt

Logo for Sydsjællands Tidende
Torvestræde 4 
4760 Vordingborg 
Tlf. 5537 0009 
Fax 5534 0011

- Priser
- Annoncebestilling

- Kontakt os

OnlineAvis
Boliger

Happydays bannerannonce

 
 

Annoncering:

Henvendelse til annonceafdelingen:
annoncer@sydtid.dk

Klaus Røngaard
Annoncechef
klaus@sydtid.dk
Tlf.: 5537 1040
Mob: 2090 3002

 

Thomas Schomann
Adm. Direktør
thomas@sydtid.dk
Tlf.: 5536 0913
Mob: 4117 0934 

  

Redaktion:


Henvendelse til redaktionen:
redaktion@sydtid.dk

 

Michael Thønnings
Redaktør
Tlf.: 5536 0912
Mob: 4117 0932
 

Mille Holst
Journalist
mille@sydtid.dk
Tlf.: 5536 0918
Mob: 2081 6261

 

Brian Romberg
Journalist
brian@sydtid.dk

  

Kontor/Bogholder:

Annette Gertsen
Økonomi/kontor
annette@sydtid.dk
Tlf.: 5536 0910

 

Lone Jensen
Kontorassistent
lone@sydtid.dk
Tlf.: 5536 0911 

 

Seneste gallerier
  • FOTOS: Musikskolens...
  • FOTOS: Latin og...
  • FOTOS: Årets åbning...
  • FOTOS: Gåsetårns...
Annoncer

Klik på annoncen for at se den i fuld størrelse

Kommende arrangementer
27.
Apr
"Tegnerliv" - illustrator Rasmus Bregnhøj KulturArkaden
27.
Apr
Generalforsamling Møn-Sydsjælland Turistforening
27.
Apr
Forårskoncerter 2017, Præstø Vordingborg Musikskole
27.
Apr
Forårskoncert i Peters kirken Stensby Menighedsråd
28.
Apr
HP Lange Duo Kulturhuset Multicum
28.
Apr
2 års fødselsdag Røde Kors Caféen
29.
Apr
Tennissportens dag - standerhejsning Møn Tennisklub
29.
Apr
Dansens Dag og 2 års fødselsdag DGI Huset Panteren
29.
Apr
Jubilæums Åbent Hus og reception Bil Center Syd
29.
Apr
Fodboldkamp - Serie 1 herre- VIF mod B73 Slagelse VIF